moje weby:    Eshop - internetový obchod kde seženete parádní věcičky    www.imlok.net    elektrika (schémata, značky, postupy)    návody na deskové hry    Wordpress

iMlok.net
ÚvodMobilPocket PCPCČlánkyLicenční ujednáníKontakt
  

Zapojení síťové PC zásuvky Tango RJ45 do zdi

Všeobecné zapojení síťových zásuvek do zdi. Příklad ukáži na typu Tango od ABB.

Rozdíl mezi typy zásuvek

Všeobecně jsou si PC zásuvky podobné. Liší se pouze typem poskládání, a případne zařezávacími plíšky. Ty mohou být umístěny proti sobě, nebo do kříže. Vesměs se ale dá říct, že na pricip zapojení to vliv nemá. Na větší rozdíl jsem narazil až u typu Tango zásuvek, proto ukáži zapojení vlastní kostky (do ní se zapojuje kábl) a to v obou typech. Poté poskládáme zásuvku která se narozdíl od těch jednodušších skládá z více dílů. U těch jednodušších je jenom přimontuje krytka po zapojení káblíku a je hotovo.

Duležité: Je nutné zapojit to na obou stranách stejně. Jednotlivé žíly jsou barevně označeny, takže pokud nebudete chtít využít přednaznačení je dobré si napsat na papír jak jdou za sebou ve vaší zásuvce!

Nářadí

K zasunutí žil do zářezu použijeme tzv. Narážecí nástroj (dále jen kleště) (viz obr č.1). Tyto kleště mývají dva typy hrotů, rovné a zkosené (viz obr č.2). Rozdíl je v tom že zkosené, se používajítehdy, chceme-li aby přebytečný drátek při zacvaknutí byl odseknut.


obr č.1 - Narážecí nástroj
obr č.2 - Narážecí nástroj, hroty

Příprava kábliku

Použivejte kabel typ 100EE 8 žilový. tento umí i vyšší rychlosti než jen 100MB. Samozřejmě záleží zdai ostatní prvky v síti to umí (SWITCH, HUB, Síťová karta atd..) a také jak dobře jsou udělané kontakty. Nacvaknuté kabely atd...
Kábl odizolujeme. vůbec se nebojte a udělejte to raději trochu víc. Odizolovává se pouze sedá vrchní bužírka! Rozpleťte barevné žíly. Hezky zastřihněte aby žíly byly rovné a zkontrolujte zda pri odizolaci jste některou nezařízli.


obr č.3 - odizolovaný kabel

Typ tango 1

První typ má zařezávací plýšky (dále jen svorky) příliš blízko u výstupu (viz obr č.3). Tím pádem se tam kleštěma nedostaneme.
K této kostce ale patří ještě vrchní část do níž se ale káblík zastrčí a ta nám jej dostane do svorek mezi pružinky. Je to sice hrozná piplačka a výsledek se dopředu špatně odhaduje, ovšem výrobce si asi řekl co kdyby jsme měli dlouhou chvíli.
v každém případě jak to zapojit najdete jako schéma na obr č.5.


obr č.4 - kostka typu 1


obr č.5 - kostka typu 1, schéma zapojení

Typ tango 2

Zde již budeme pracovat kleštěmi. Systém práce je následovný:
- přiložíme žílu/drátek přes plýšky.
- jak vede drátek tak stejným směrem přiložíme nástroj a zarazíme drátek dovnitř.
- kleště musí jakoby lupnout (osobně dporočuji prolupat aspoň 2x) a tím víme že drátek je zcela vevnitř.

Následuje ukázka v obrázcích.


obr č.6 - kostka typu 2, schéma zapojení


obr č.7 - kostka typu 2, schéma zapojení


obr č.8 - kostka typu 2, schéma zapojení


obr č.9 - kostka typu 2, schéma zapojení


obr č.10- kostka typu 2, schéma zapojení


obr č.11 - kostka typu 2, schéma zapojení

Zapojení krytky Tango

Krytka Tango se skládá z několika částí. Především je to nosná maska, která se prodává zvlášť, potom kostka (taktéž zvlášť) a nakonec samotná krytka. Postup smontování dohromady: - rozděláte krytku a to tak že se odloupne plastík se štítkem, oddělá se ten papírek a odmontují pod ním schované šroubky. Samotná krytka (to plastové) serozpadne na dve části. Spodek a vršek. - přišroubujte plýšek do zásuvky, ten co jsme získali odmontováním z krytky. - Kostku/y umístíme do nosné masky. Jsou takove zobáčky na kostce o ty se to zahákne. - zahákněte masku do plýsku ve zdi. - přidejte spodní část krytky (jsou tam dvě takové malinkaté dírky na ty nožičky co z toho trčí). - vše zastřešte plastovou krytkou a zašroubujte. - vraťte popsaný papírek (nazev zásuvky) s plastovým skličkem zpět a máte hotovo.

Následuje ukázka v obrázcích.


obr č.12 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.13 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.14 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.15 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.16 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.17 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.18 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB


obr č.19 - Složení krytky a PC zásuvky Tango ABB7.11.2007 - Mlok -


Copyright   - MLOK -
Počet návštev: 484